Małe Atari

Gdy miałem 18 lat, dostałem pierwszy komputer- Atari 65XE. Oj, dawno to było! W tamtym czasie chyba nawet jeszcze Amigi 500 nie było. W każdym bądź razie Amigi 1200 na pewno nie było. 8) Ale ze mnie jajcarz! ;-) Na początku nie miałem nawet firmowego magnetofonu, chodziłem do sąsiada by go pożyczyć. Jak już miałem swój magnetofon to dzięki niemu nauczyłem się cierpliwości! ;-) Po jakimś czasie dokupiłem „dopałkę” sprzętową – Kasetowy system operacyjny TURBO 2000. Było czadowo! Gry się szybciej wczytywały, więcej się ich mieściło na kasecie. Ale i tego było mało, w końcu po wielu trudach kupiłem nową stację dysków – TOMS 710. To był „prawie twardziel”! Miał 720 KB na dyskietce, własny ROM i w nim podstawowe programy oraz DOS’a z nakładką wielce przypominającą pecetowego DOS Navigatora. Wtedy też rozbudowałem mu pamięć do 128 KB, miałem ochotę na 512 KB, lub nawet 1 Mega!, ale to było wtedy jeszcze bardzo drogie. Po paru latach grania zainteresowałem się nawiązywaniem kontaktów i w ten sposób miałem kontakty ze sceną. Po jakimś czasie założyłem własną grupę – INFINITY. Największym naszym, a właściwie kodera osiągnięciem, było pierwsze miejsce w konkursie intro compo na Quast party w Ornecie, jakieś trzy lata temu. Fox jesteś niesamowity! Dzięki! Intro nazywa się Drunk Chessboard, i można je znaleźć tutaj. To intro zdeklasowało wiele intr, a nawet dem o kilka epok. Jakby koder miał czas i szybkiego grafika na miejscu, to kto wie? Intro było kodowane na tydzień przed party. Grupa rozpadła się kilka miesięcy po tamtej imprezie. Złożyło się na to wiele powodów, na dodatek ja już nie dawałem rady pracować na Atari, trzeba było ciągle żonglować dyskami, żeby cokolwiek zrobić. Byłem swapperem.

Niestety, po jakimś czasie musiałem go sprzedać i jedyna pamiątka to oto zdjęcie. A po kilku miesiącach miałem już Amigę. Na zdjęciu widać mojego młodszego brata Tomka, który ciągle grał. Teraz na Amidze też to robi i ciągle muszę kończyć, bo on chce grać. ;-)

Pozdrawiam wszystkich kumpli ze sceny „małego” Atari! Jeśli bym miał wyliczać, to by długa lista wyszła! Dziękuję za wszystkie pocztówki, jakie otrzymuję ze zlotów! A zwłaszcza Tobie Vasco! Jesteście wielcy! Brakuje mi Was i „małego” Atari!

Linki:

Jeśli znasz jakieś ciekawe linki odnośnie „małego” Atari, to czekam na propozycje!

Na początek proponuję:

Zaglądnijcie też na główne strony tych serwisów:

Komentowanie wyłączone.